www.wojciechprzybylowicz.pl

Listy od czytelników

Drodzy czytelnicy mojej poezji. Wyjątkowo w tym roku, zostałem mile zaskoczony kilkudziesięcioma życzeniami urodzinowymi, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Chciałbym tą drogą serdecznie Wam wszystkim podziękować za pamięć i złożone mi życzenia urodzinowe w dniu 3 marca. Kiedyś ktoś powiedział: „...żyje się tak długo, jak długo trwa o nim pamięć”. Dzięki Wam jeszcze żyję.

Szczególnie dziękuję Paniom, bo to Wy tworzycie najpiękniejszy kwiat moich miłych czytelników. Dziękuje za przesłane mi kwiaty, za pochwały, życzenia i prośby o dalsze wiersze. Postaram się zamieszczać na mojej stronie nowe wiersze szczególnie dla Was.

Poniżej zamieszczam niektóre z przesłanych mi listów. Zapraszam do korespondencji. Swoją wiadomość można dopisać przez kliknięcie na link "Dopisz się".

Dopisz się


Renia Tataj
02 czerwiec 2017 17:55 |

Po przeczytaniu tomiku wierszy „Zajrzyj”, postanowiłam podzielić się refleksją z autorem.

Można napisać jednym zdaniem - są piękne, ale ja pozwolę sobie na dłuższą refleksję.

Chronologicznie zaczynasz od miłości, miłość jest piękna i na jej temat powstało już tysiące wierszy, jedno jest pewne, piękna miłość, albo jest nam dana, albo nie, kiedy kochamy to fruwamy w obłokach, a później często kończy się rozstaniem, bólem i samotnością, oczywiście o szczęśliwych zakończeniach też pamiętamy.

Ostatnio słyszałam porównanie miłości do Różańca Świętego, kiedy poznajemy mężczyznę(kobietę), to przeżywamy Tajemnice Radosne: same zalety, żadnych wad, błysk w oku, skrzydła miłości wznoszą nas na wyżyny. Ale z upływem czasu zaczynamy dostrzegać, że ten nasz wybranek(wybranka) nie jest idealny, okazuje się, że ma wady, no i tu zaczynają się Tajemnice Bolesne.

A dalej życie może potoczyć się na dwa sposoby, możemy się dotrzeć i wszystko zakończy się szczęśliwie, czyli Tajemnice Chwalebne, albo niestety każdy idzie w swoją stronę i mamy Tajemnice Bolesne.

Wiersze, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie to wiersze o rodzinie i rodzicach.

Rewelacyjny i prawdziwy jest wiersz Kazio i Patryk; także refleksyjne i wzruszające są wiersze o rodzicach.

Piękny wiersz dedykowałeś synowi, z treści można wnioskować, że syn podobny jest do Taty, zapewne jesteś z niego dumny. W wierszu do córki wyczuwam tęsknotę.

Kolejny wiersz przy którym się zatrzymałam to, Twarz. Piękno duszy wyraża się w promiennych oczach i radosnym uśmiechu.

Czytając wiersz Schronisko - łzy same cisną się do oczu, przy wierszu Stary słoń - łzy płyną po policzku.

Na ostatniej stronie tomiku zastanawiasz się, czy Twoje wiersze wniosły do serca czytelnika choć jedną iskierkę radości, odpowiadam, wiele iskierek radości, czy przyczyniły się do refleksji nad życiem człowieka, bez wątpienia tak. Twoje życie ma sens.

Dziękuję
Pozdrawiam
Renia Tataj

Ps. Wiersz Na parkiecie przypomina mi dansing dla seniorów?

Renia Tataj
01 czerwiec 2017 18:00 |

Witam.

Tym razem również po przeczytaniu tomiku wierszy " W służbie miłości" postanowiłam podzielić się refleksjami z autorem.

Można wnioskować, że w Twoim życiu było wiele pięknych miłości, ale i rozstań. W sztuce tracenia trzeba dojść do wprawy, mnie się to nigdy nie udało.

Z tego co mówiłeś to jesteś sam, to co się dzieje z tymi romantycznymi miłościami? (nie musisz odpowiadać).

Oczywiści piękne są wiersze do dzieci, wiersze do córki to niekończąca się miłość i tęsknota jak w Ewangelii, kiedy to Ojciec z otwartymi ramionami czeka na powrót syna.

Nie wiem tylko czy te wiersze to przeszłość i po za mąż pójściu córki Wasze relacje się poprawiły czy w dalszym ciągu "odwiedza Cię samotnego w Twoim śnie" ?( nie musisz odpowiadać).

Nie każdy ma tatę poetę, ale bardzo jest ważne, aby mieć Rodziców zawsze przy sobie i aby prawdziwą miłość okazywać im przy każdym spotkaniu.

Mam nadzieję, że Twoje kolana nie są już puste i Twoje relacje z córką są tak przepełnione miłością jak w wierszu, a w każdym razie tego Ci życzę.

Wiem z wierszy, że miałeś żonę a i tu chyba też nie wyszło....... ?(nie musisz odpowiadać).

Poeta mówi o sobie: "Mój świat składa się z głębokiej wiary i przyjaciół, z którymi pragnę zawsze być, z którymi lubię rozmawiać, z którymi warto spędzać czas, którymi wzbogacam siebie a przez nich innych".

Moja refleksja; to przykre, kiedy się ma swoją rodzinę, a w wieku dojrzałym stawia się na przyjaciół, w głębi duszy uważam, że jesteś samotny, ale to tylko moja refleksja ( nie musisz odpowiadać).

Wiersze są piękne, chętnie zabiorę się za czytanie pozostałych tomików.


Serdecznie pozdrawiam
Renia Tataj

Ps. To są moje przemyślenia z którymi nie musisz się zgadzać, a ja wysuwam wnioski nie na podstawie Twojego życia, tylko Twoich wierszy, także mogę być w całkowitym błędzie.

Wiesława O.
03 styczeń 2016 22:09 | Zgierz

Jestem pod ogromnym wrażeniem po przeczytaniu Twojej poezji. Posiadasz ogromny dar poparty wiedzą i wrażliwością na sprawy ludzkie. Potrafisz trafnie wnikać w ludzkie serca, dotykając ich głębin – często uśpionych.
Przyznam, że czytając Twoje wiersze nie nadążałam ocierać łez ze wzruszenia.
Twój wiersz "Symfonia Wzajemności” wzruszył moje serce i "obudził moją duszę z letargu". Toczę walkę pomiędzy sercem a duchem. Dzięki Twoim wierszom będzie mi łatwiej pokonać i zrozumieć życie od realności do duchowości. Twoje refleksje nad przeszłością i teraźniejszością zmuszają czytelników do przemyśleń i zadumy na samym sobą.
Dobrze by było, aby Twoje tomiki przeczytali młodzi ludzie, którzy w większości, nie interesują się historią i podchodzą do życia konsumpcyjnie.
Wielu z nich nie wie, jaka transformacja została dokonana w Polsce w ubiegłym wieku i dlaczego?.
Życzę zdrowia i nowych pomysłów na piękną poezję zmuszającą do niezapomnianej refleksji.

Z szacunkiem i uznaniem
Wiesława Owczarek

Ewa Zadrożna
28 grudzień 2015 18:35 | Ciechanów

Tylko Ty jesteś w stanie tak misternie ułożyć myśli w słowa i z wielkim pietyzmem przelać je na klawiaturę bezdusznego komputera.

W dzisiejszym, tak zmaterializowanym i skomercjalizowanym świecie, piękno w każdej postaci wzrusza mnie do głębi.

Jest tak zawsze, ilekroć czytam coś, co wychodzi z Twojej duszy, Twojego serca.

Dziękuję.

Korzystając z okazji... W przededniu zbliżającego się wielkimi krokami Nowego Roku życzę Ci, by był on wyjątkowo łaskawy dla Ciebie i obdarował Cię zdrowiem, miłością i szczęściem.

Z wyrazami szacunku

Ewa Zadrożna

Ewa Setra
28 grudzień 2015 16:03 | Nowy York

Brak mi słów, tak mnie wzruszyłeś. Jesteś magnesem mojej duszy, bardzo Ci dziękuje za to, jak również za życzenia imieninowe. Sprawiłeś mi wielką przyjemność. Jesteś wspaniały, pozdrawiam Cię serdecznie, życząc wesołych, pogodnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2016. Twoje serce niech będzie zawsze tak czułe i otwarte dla innych.

Stefan
07 lipiec 2014 21:04 | USA

Szanowny Panie Wojtku,
Z przyjemnoscia odwiedzam Panska strone, bo dostarcza mi ona nowej wiedzy i pozytywnych emocji. Jest Pan czlowiekiem Odrodzenia. W jednej osobowosci tak wiele pozytywnych cech: techniczne wyksztalcenie, zaciecie poetyckie, wielka wrazliwosc i wysoka kultura osobista. To wszystko widac w Panskiej tworczosci, ktora przeniknieta jest znajomoscia tego swiata, otwartoscia i zyczliwoscia dla ludzi. Wszedzie widac te dobroc (wystarczy spojrzec na Panskie zdjecie) i optymizm. Takich ludzi, w tym skomercjalizowanym i pelnym pospiechu swiecie, niestety, jest coraz mniej. A bardzo szkoda.
Dziekuje Panu za to wszystko, co moglem dzieki Panu poznac i przezyc. Serdecznie pozdrawiam
Stefan, USA

Wiesława Mróz
15 sierpień 2013 15:05 | Olsztyn

Wojtku , udało mi się wreszcie wysłuchać Twoje spoty muzyczne. Wszystko piękne: słowa, zdjęcia, "widoki", no i najpiękniejsze ludzkie ciała. KTOŚ bardzo Cię kocha i w tak piękny sposób wyraził swoją miłość. Gratuluję tak wielkiego szczęścia. Też bym tak chciała. Piosenka idealnie dobrana. Przekazujesz piękne przesłanie.

Wojtku, 6 razy wysłuchałam piosenki, podziwiałam piękne zdjęcia , ale najbardziej dotarły do mojego serca i umysłu - słowa. Kiedy kolejny raz czytałam wiersz, analizowałam tekst, znaczenie każdego słowa, logiczną płynność myśli - mój zachwyt przybierał na sile.

To prawda. Pięknie wyraziłeś miłość. Ona jest wszędzie. Jest wokół nas, ale żeby ją widzieć i poczuć "trzeba kochać i być kochanym". Wtedy (cyt.): "Wtedy życie przy Tobie staje się Boskim Rajem", bo "Jesteś PODWÓJNYM DAREM BOGA". U Twych stóp kładę ogromny bukiet najpiękniejszych leśnych i polnych kwiatów. Dziękuję za tak piękne doznanie i za "ucztę dla ducha". O innych doznaniach... nie wspomnę.

Pozdrawiam serdecznie.

Grażyna Szafruga
08 maj 2013 14:32 | Sztokholm - Hagängsvägen

Poświęciłam dużo czasu, żeby bardziej poznać Twoją twórczość poetycką.

Przeczytałam wiele pięknych wierszy. Nie marzyłam nawet, że w swoim szarym życiu, w dzisiejszych czasach, kiedy otacza nas bezduszna rzeczywistość, spotkam tak uduchowionego wspaniałego człowieka.

Pana wiersze inspirują wyobraźnię, pobudzają do refleksji, poruszają najczulsze struny natury ludzkiej.

Rozbudzają w kobiecie dar kobiecości i potrzebę obdarowywania miłością.

Niektóre z nich mówią o zagubieniu człowieka w naszej rzeczywistości, o ludziach tkwiących w samotnym świecie; rozżalonych i rozgoryczonych na otaczającą ich rzeczywistość, a także o ludziach gotowych do przyjęcia prawdziwej miłości, i pójścia jej drogą wskazaną przez naszego STWÓRCĘ.

Przemawia przez nie wrażliwość i dobro Twojej duszy i serca podparte miłością do Boga, dzieci, rodziców, miłością do ludzi.

Ty z wielką delikatną czułością dotykasz i grasz swoimi wierszami na najczulszych strunach ludzkiego serca i umysłu, nawet na tych najbardziej zardzewiałych i nieczułych na miłość, dobro i wiarę.

W dzisiejszych czasach jesteś niespotykanym i odważnym poetą, apologetą wiary.

Jesteś unikatem w tym bezdusznym i bezbożnym świecie.

Cieszę się, że jeszcze istnieje i tworzy cudeńka poetyckie, według mnie, tak wielki człowiek jak TY!

Dobrze się stało, że natknęłam się na Twoją poezję i nasze drogi spotkały się wirtualnie.

Jestem szczęśliwa, że poznałam człowieka, który rozsiewa wokół siebie miłość i mądrość.

Człowieka o niesamowitym bogactwie wewnętrznym, o wielkiej wrażliwości i o wielkim talencie!

Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej twórczości i życiowej czułości !

Z wyrazami szacunku i podziwu
Grażyna Szafruga

1 2 3 4 5 »